תמ"א 75 – פסיפס של הזדמנויות חדשות לתעשיות ועסקים בצפון

הזדמנויות תעסוקה חדשות במגוון רחב של תחומים

שינוי פני המפרץ לא נוגע רק בהסרת המפגעים התעשייתיים והפיכתו למרכז עירוני נקי ויעיל. מימוש תמ"א 75 פותח פתח להזדמנויות תעסוקתיות חדשות במגוון רחב ביותר של תחומים, שיהפכו את חיפה והצפון למוקד משיכה לא רק למגורים אלא גם לעסקים ולמארג חדשני של תעשיות מתקדמות.

פארקים ואזורי תעשייה חכמה ומתקדמת השטחים שיפונו ממפעלי התעשייה הכבדה והמלוכלכת יפנו את מקומם לפארקים טכנולוגיים מתקדמים, קריות היי-טק גדולות לתעשיות עתירות ידע, מרכזי מחקר ופיתוח בינלאומיים וכן מוקדים לתעשיות יצרניות קלות וידידותיות לסביבה. קרן השקעות גדולה שהוקמה במיוחד תעודד חברות מקומיות וזרות להשקיע ולפתח את פעילותן באזור זה שיהפוך לאחד המובילים בישראל.

מגנט לאוכלוסייה אטרקטיבית

משיכת כוח אדם איכותי לאזור לצד התשתיות והשטחים העסקיים, התוכנית כוללת גם הקמת מאות אלפי יחידות דיור במגוון אפשרויות לאוכלוסיות שונות, בנייה של מוסדות ציבור חדשים, פיתוח תחבורה יעילה ונגישה, הרחבת שטחי הנופש והפארקים ושילוב של גורמי "צריכת עובדים" שיעשירו את האטרקטיביות של האזור. כך תימשך אוכלוסייה משכילה ואיכותית ותפתח עסקים חדשניים לצד הותיקים.

כיצד ניתן להרוויח מהצלחת תמ"א 75?

ברור שזוהי הזדמנות פז להפוך את חיפה ומחוז הצפון למרכז עשייה כלכלי דינאמי וחדשני שישתווה לאזורים המובילים בישראל ובכך להיות מהלך משתלם למשקיעים שמשכילים לקנות קרקע להשקעה באזורים המדויקים שהולכים להתפתח.

נגישות
הצהרת נגישות