תמ"א 35 – האסטרטגיה החכמה לצמיחה עירונית בת-קיימא

צפיפות מושכלת היא המפתח

תמ"א 35 היא תוכנית מתאר ארצית חדשנית שמטרתה לקדם צמיחה עירונית בת-קיימא בישראל. התכנית ממליצה על מעבר לערים צפופות יותר, תוך שמירה על שטחים פתוחים ושילוב של מרכיבי איכות חיים חשובים. תיקון 4 לתכנית ממשיך את הרעיון הזה ומציע צפיפות "מרחבית" גבוהה, המפוזרת באופן אחיד ולא נקודתי. כך, נוצרת סביבה עירונית קומפקטית אך עם צפיפות נמוכה יחסית בתוך שכונות המגורים עצמן. התוצאה היא איזון מושלם בין חיי עיר תוססים לבין איכות חיים גבוהה בשכונת המגורים.  

מרחבים ציבוריים נגישים כמפתח לאיכות חיים 

מרכיב מרכזי בתפיסת תמ"א 35 הוא הקמת מרחבים ציבוריים נרחבים, רציפים ונגישים במרכז הערים. מרחבים אלה צפויים להכיל שירותים, מסחר ומקומות עבודה ולשמש כ"לב הפועם" של הערים. כך, התושבים יוכלו ליהנות ממגוון אפשרויות צריכה ופעילות בהישג יד ממקום מגוריהם, ללא צורך בנסיעות ממושכות. יתרון נוסף הוא יכולת התגוררות בסביבה צפופה תוך שמירה על חיי קהילה ומרחב ציבורי עשיר ופעיל.  

תמ"א 35 מספקת מענה מושכל לגידול הדמוגרפי בישראל ולצורך בדיור חדש, תוך שמירה על איכות חיים גבוהה ועל שטחים פתוחים חיוניים. היא מהווה הזדמנות נדירה להשקעה בקרקעות שיתייקרו בטווח הארוך, עם ביקושים גבוהים לדירות חדשות באזורי ביקוש מובילים.

נגישות
הצהרת נגישות