סוגי השקעות נדל"ן מסחרי

נדל"ן מסחרי הוא השקעה שיכולה להתאים מאוד למי שמעוניין להשקיע את כספו. נדל"ן מסחרי הוא השקעה של רכישה או השכרה של נכס ולאחר מכן השכרתו לשוכרים. זהו אחד מסוגי ההשקעות הנפוצים ביותר מכיוון שהוא זול ומספק תשואות טובות למשקיעים.

נדל"ן מסחרי אינו עוסק רק ברכישת בניינים. אלא מדובר גם באנשים שעובדים בהם, בחברות שמעסיקות אותם, ובקהילות שהם משרתים. במאמר זה נבדוק את סוגי הנכסים המסחריים השונים הקיימים בשוק ומה אתם צריכים לדעת עליהם.

הסוגים השונים של נכסים מסחריים הזמינים בשוק

ניתן לחלק השקעות בנדל"ן מסחרי לשתי קטגוריות רחבות: בעלות ישירה ובעלות עקיפה. בעלות ישירה כוללת בעלות על הנכס באופן מוחלט או באמצעות שותפות, בעוד שבעלות עקיפה כוללת סינדיקציה של נכסים, קרנות נאמנות להשקעות נדל"ן ומימון המונים.

לנדל"ן מסחרי מגוון רחב של נכסים למכירה או להשכרה. מבנייני משרדים ועד שטחי מסחר ומחסנים תעשייתיים, נכסים אלה מציעים הזדמנויות רבות לקונים פוטנציאליים.

מחסנים תעשייתיים משמשים בדרך כלל לאחסון והפצה של סחורות בעוד ששטחי מסחר משמשים כמקום בו לקוחות יכולים לקנות מוצרים. בנייני משרדים נבנים בדרך כלל על מנת להכיל עובדים שעובדים בארגון שאינו מבוסס בבית.

ניתן לחלק נדל"ן מסחרי לשתי קטגוריות עיקריות: נכסים מסחריים ונכסים למגורים. נכסים מסחריים הם בדרך כלל בנייני משרדים, מחסנים, מרכזי מסחר, קניוני סטריפ וכו', אשר ניתן לחלק נכס מסחרי לשלושה סוגים: שטחי משרדים מסחריים, שטחי מסחר וחללים תעשייתיים, בעוד שנכסי מגורים הם בדרך כלל בתים צמודי קרקע או בתים עירוניים. 

מהם היתרונות והחסרונות של השקעה בנכסים מסחריים?

היתרונות של השקעה בנדל"ן מסחרי הם:

– תזרים מזומנים יציב שניתן להשתמש בו כדי לגוון את התיק שלך

– תשואות גבוהות יותר מסוגי השקעות אחרים

– ניתן לקנות עם מעט כסף למטה

החסרונות הם:

– סיכון גבוה יותר מנכסי מגורים

– דורש יותר תחזוקה וייתכן שהדיירים לא תמיד ישלמו בזמן

לסיכום, ישנם סוגים רבים של השקעות בנדל"ן מסחרי, לכן חשוב לא להישאר לבד בקבלת החלטות והצעדים שיש לעשות לפני. לעוד פרטים ומידע בנושא השקעות נדל"ן מסחריות, הכנסו לאתר הרשמי של קבוצת רפאל

נגישות
הצהרת נגישות