נכס מסחרי להשקעה

המשקיע הישראלי נהנה בשנים האחרונות ממגוון גדול של אפיקי השעה שונים, בין אם מדובר במטבעות דיגיטליים, מניות מרחבי העולם, ניירות ערך למיניהן וכמובן נכסי נדל"ן במקומות שונים בארץ. אך מבין אפיקים אלו, לא מעט ישראלים הצליחו למצוא השקעה משתלמת במיוחד ובעלת ביקוש כמעט תמידי והיא  השקעה בדמות נכס מסחרי להשקעה. אחד מהיתרונות הבולטים בהשקעות מסוג אלו הוא כמובן מגוון סוגי נדל"ן בהם ניתן להשקיע, החל מחנויות במרכזים מסחריים, תחנות דלק, משרדים, מחסנים לוגיסטיים ועוד. אבל הסיבות בגללן עוברים לא מעט משקיעי נדל"ן מסורתי לרכוש נדל"ן מסחרי, הוא גם באחוזי תשואה נאים.

 

השקעה התחלתית ותחזוקת נכס מסחרי

השקעה התחלתית ברכישת נכס מסחרי נחשבת לעלות די נמוכה, בהשוואה אל דירות להשקעה בישראל הדורשות הון התחלתי גדול. העלות המוערכת כיום ברכישה של נכס מסחרי נעה בין 140 עד 400 אלף שקלים, עם זאת ההליך הבירוקרטי ברכישת הנכס עלול להיות מורכב, בין אם מדובר בהוצאת תעודת עוסק מורשה בעת מכירת הנכס ועד אל תשלומי ארנונה גבוהים. כמו כן לנכס מסחרי להשקעה כמו נכס נדל"ן אחר דורש תחזוקה מקצועית, בין אם מדובר בבניין המשמש למשרדים ועד אל מרכז מסחרי עם חנויות. כשתחזוקה כזו דורשת טיפוח גנים, ניקיון כללי, מעליות, אישורים מטעם כיבוי אש ועוד.

 

משרד או חנות?

כאשר מדובר ברכישה של חנות כנס למסחרי להשקעה, יש כמובן לקחת בחשבון את המיקום של החנות שעלול להשפיע רבות על החשיפה של לקהל וכמובן לכניסה של שוכרים. בכל הקשור לרכישה של משרד חשוב לדעת כי מרבית בנייני המשרדים שייכים לחברות גדולות, לכן מומלץ בשני המקרים להיוועץ עם יועץ נדל"ן בכדי למצוא את הנכס המתאים ביותר להשקעה. 

 

נגישות
הצהרת נגישות