מהו נדל"ן מסחרי?

נדל"ן מסחרי הוא עסק של השכרה ומכירה של מבנים או קרקע לאנשים או לעסקים הזקוקים לשטח לפעול. נדל"ן מסחרי הוא ענף גדול מאוד עם סוגים רבים ושונים של חברות העוסקות בו. נדל"ן מסחרי הוא סוג של נכס המשמש למטרות עסקיות. זה כולל בנייני משרדים, מחסנים וחנויות קמעונאיות. נדל"ן מסחרי יכול להיות בבעלות אנשים פרטיים או חברות.

הסוג הנפוץ ביותר של חברת נדל"ן מסחרי הוא חברת תיווך, אשר מוצאת שוכרים לבניינים, מנהלת משא ומתן על חוזי שכירות ולאחר מכן גובה דמי שכירות. ברוקרים גם מוכרים נכסים וגובים עמלות על עסקאות אלו. 

ישנן גם חברות ניהול, המנהלות את הנכסים בתמורה לתשלום. חברות ניהול נכסים מטפלות לעתים קרובות בתחזוקת מבנים, אבטחה ומשימות יומיומיות אחרות הקשורות בבעלות על נכס.

איך קונים נדל"ן מסחרי?

נדל"ן מסחרי הוא שוק ענק. זוהי הזדמנות השקעה מצוינת הן לאדם הפרטי והן למשקיע המוסדי. אבל איך קונים נדל"ן מסחרי?

קיימות שתי דרכים עיקריות לרכישת נדל"ן מסחרי:

– ישירות דרך משקיע מוסדי או מפתח, 

– באמצעות מתווך או סוכן המתמחה בנכסים מסחריים

האפשרות הראשונה יכולה להיות יקרה יותר, אך היא מבטיחה שתקבלו בדיוק את מה שאתם רוצים וצריכים. האפשרות השנייה תהיה זולה יותר, אך עשוי להיות פחות מבחר.

איך למצוא את הנכס המתאים?

הצעד הראשון ברכישת נכס הוא למצוא את הנכס המתאים. ישנן דרכים רבות למצוא נדל"ן מסחרי, אך הדרך הנפוצה ביותר היא חיפוש באינטרנט. לאחר מכן, עליך ליצור רשימה של נכסים שאתה מעוניין בהם. לאחר מכן ניתן לפנות למוכר ולבקש מידע נוסף על הנכס ומחירו.

אם אתה אוהב את מה שאתה רואה, אז הגיע הזמן להציע! כדאי לוודא שהוא גבוה ב-10% לפחות מהמחיר המבוקש. חלק מהאנשים עשויים לבחור מתווך מסחרי שיעזור להם בתהליך הזה במקום לעבור אותו לבד, אבל זה כן כרוך בעלות נוספת ולכן זה לא שווה את זה לכולם.

מעוניינים לשמוע עוד על נדל"ן מסחרי? לחצו על הקישור והיכנסו לאתר של קבוצת רפאל לעוד המידע.

 

נגישות
הצהרת נגישות