השקעות בחו"ל על קצה המזלג

השקעות נדל"ן באירופה ובארצות הברית נחשבות רווחיות למרות הסולידיות שלהן, וזאת בניגוד אל תיקי השקעה המערבים רכישת מניות או אגרות חוב. כתוצאה מכך, ישראלים רבים משקיעים בנדל"ן גם לצורך השלמת הכנסה או הגדלת הכנסה קיימת. לא רק משקיעים בעלי ממון בוחנים את תחום הנדל"ן במדינות אירופה וארצות הברית, וכיום ניתן ליהנות מתשואה מכובדת גם בהשקעה של מאות או אפילו עשרות אלפי דולרים בלבד.

מאת: דוד רפאל

נדל"ן במזרח אירופה

בכל הקשור אל אירופה, המדינות הנחשבות אטרקטיביות עבור השקעות נדל"ן הן אלו הממוקמות במזרח היבשת. בין היתר ניתן לציין את בולגריה, אשר קרנה עלה בעיקר בזכות תיירים ושטחי מסחר מקומיים, את הונגריה ואת רומניה. מבחינת מדינות מבוססות יותר, לא מעט השקעות נדל"ן מתגלות כאופציה טובה גם בגרמניה ובעיקר בברלין. אפילו לונדון הצטרפה לרשימת הערים אשר מושכות אליהן משקיעים זרים, ישראלים ואחרים, עוד לפני תחילת האולימפיאדה המתוכננת לקיץ 2012. הסיבה לכך היא משבר הסאב-פריים בארצות הברית אשר זלג גם למדינות אחרות במערב וגרר לא מעט השקעות זרות.

מה קורה בארצות הברית?

בארצות הברית לבדה ישנן אלפי עסקאות נדל"ן בכל יום. על מנת ליהנות מההצלחה יש להכיר את ההבדלים בין מדינות ארצות הברית, לפחות בכל הקשור אל חוקי המיסוי. בניו יורק למשל דירה אשר עלותה מאה אלף דולרים מסוגלת להניב תשואה יפה של כמה אחוזים בודדים, אך במדינות אחרות אחוז התשואה מול ההשקעה יכול להיות גבוה יותר. ההערכות בקרב אנליסטים ומתווכים המתמחים בשוק הנדל"ן הן שהנכסים יחזרו לשווים הריאלי כבר בשנים הקרובות, ואין ספק שבינתיים מדובר על תקופה טובה להשקעה בתחום.

גרף הפוטנציאל של הנכסים

הסיבה בגללה השקעות נדל"ן בחו"ל נחשבות עדיפות על פני השקעות דומות בישראל קשורה לגרף הפוטנציאל של הנכסים: בעוד בישראל מחירי הנדל"ן גבוהים מלכתחילה וממשיכים לעלות עקב היצע אשר אינו עומד בביקוש, מהלכים פיננסים במדינות אחרות הביאו למצב הפוך. כיום ישנו היצע עצום של נכסי נדל"ן אקסקלוסיביים אשר עומדים לרשות המשקיעים הזרים. בעוד בישראל אזורי הנדל"ן מיצו את הפוטנציאל שלהם, בארצות הברית ובאירופה ישנם עדיין אזורים רבים אשר בהם מחירי הנכסים צפויים לעלות.

השקעות מבוססות ניתוח

הימנעות מטעויות של משקיעים מתחילים יכולה לעזור בעת חיפוש אחר השקעות בחו"ל. על מנת לעשות זאת יש לערב אנשי מקצוע מוקדם ככל האפשר, ולבצע אך ורק השקעות המבוססות על ניתוח פרטני.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ .

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.

נגישות
הצהרת נגישות