השקעה בראשון לציון – הפוטנציאל של "העיר הבאה" במטרופולין

כאשר מדברים על ערים עם פוטנציאל להשבחה ועליית ערך נדל"ן משמעותיות בשנים הקרובות, ראשון לציון בהחלט מוכרת כאחת היעדים המרכזיים. עיר הפריפריה הוותיקה הזו עוברת טרנספורמציה מפליגה המציבה אותה כמוקד משיכה רב-עוצמה לתושבים ולמשקיעים כאחד.

בראש ובראשונה, ראשון לציון עתידה להיות קשורה היטב לגוש דן המרכזי באמצעות מסלולי המטרו החדשים שמתוכננים במסגרת תוכנית תמ"א 70, התוכנית הארצית לפריסת רכבת הקלה במטרופולין תל אביב. על פי התוכנית, בראשון לציון יוקמו שתי תחנות מטרו משמעותיות , זו תהיה קפיצת מדרגה תחבורתית אדירה שצפויה לקרב במידה רבה את ראשון לציון אל מוקדי הביקוש והעניין המרכזיים של המטרופולין.

במקביל לשינוי התחבורתי הגדול, תוכנית תמ"א 35/4 המאפשרת עיבוי בינוי נרחב ובנייה לגובה ברחבי הערים, מעניקה לראשון לציון הזדמנות להכפיל ואף לשלש את צפיפות המגורים בשכונותיה הוותיקות. כלומר, הקרקעות הקיימות יוכלו לעבור תהליך של מיצוי פוטנציאל הבנייה לגובה ולספק יחידות דיור רבות נוספות בצפיפות גבוהה יותר.

בשילוב שתי התוכניות הלאומיות המשמעותיות הללו, האזורים הסמוכים לתחנות המטרו העתידיות בראשון לציון הופכים לכר נרחב עבור פרויקטי פיתוח מגורים חדשים ומבוקשים ביותר. זאת משום שהם משלבים יתרון כפול – מיקום אטרקטיבי בסמיכות לרכבת המטרו המקשרת לכל רחבי המטרופולין, ויכולת לנצל את פוטנציאל הבנייה המלא של הקרקע בזכות תוכנית עיבוי הדיור.

במצב חדש זה, הזדמנויות להשקעות כדאיות נפתחות באזורים מסוימים של ראשון לציון. החברה הממשלתית "דירה להשכיר" כבר החלה לקדם תוכנית להפשרת קרקעות פרטיות גדולות בבעלות בצפון העיר, סמוך לאזור הצפוי של תחנת המטרו שם. קבוצת רפאל נדל"ן בניהולו של דוד רפאל, בעלת ניסיון רב בהשבחת קרקעות, זיהתה את ההזדמנות ומציעה למשקיעים פרטיים לרכוש חלקות קרקע באזור.

לפי הערכות מקצועיות של שמאי , ערכן של חלקות הקרקע הללו צפוי לגדול כפי 3 ויותר מהמחיר המקורי תוך 5 שנים בלבד. זאת בזכות הביקוש הגואה הצפוי למגורים חדשים ואיכותיים באזור, בשל החיבור המצוין לתחבורה הציבורית המהירה.

המומחים בקבוצת רפאל נדל"ן מדגישים כי קיימת חשיבות רבה למקצועיות בבחינת כל חלקת קרקע בהשקעות מסוג זה, שכן לא כל אזור בקרבת תחנת מטרו מתאים באותה מידה להשקעה. הניסיון והמקצועיות בהערכת הפוטנציאל המדויק של כל מקרקעין ספציפי הם מפתח להצלחה.

אין ספק שבשנים הקרובות ראשון לציון תמשיך להיות במוקד תשומת הלב של המשקיעים ושוק הנדל"ן המקומי. העיר הזו נמצאת בתחילת צעדיה להפוך למוקד משיכה עיקרי בזכות הפרויקטים התחבורתיים והעירוניים הנרחבים המתוכננים בה. לכן, סביר להניח שמשקיעים חכמים ינצלו את ההזדמנויות הפתוחות עדיין לרכישת נכסים במחיר היום, לפני שערכם יטפס בצורה משמעותית בטווח הזמן הבינוני.

נגישות
הצהרת נגישות