סוגים של השקעות נדלן באירופה ובארה"ב

ישנם סוגים רבים של נכסי נדל"ן אטרקטיביים המחכים למשקיעים הישראלים באירופה ובארצות הברית. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות אחרים, וכמובן יכולת תשואה שונה. יחד עם זאת, הדרך הטובה ביותר לבחור השקעות נדל"ן באירופה ובארה"ב היא לא להסתמך רק על התשואה. יש לערב שיקולי נוספים כמו מיסוי מקומי, מטרות ספציפיות ויכולת תחזוקה לטווח הארוך. לכל אחד מהשיקולים הללו השפעה על ההצלחה של ההשקעה ועל ההנאה ממנה. רק יצירת תמהיל השקעה נכון ומעורבות של אנשי מקצוע מבטיחים את ניצול מלוא הפוטנציאל של ההשקעות הקיימות או אלו העתידות להתרחש.

מאת: דוד רפאל

רכישת דירה לצורך השכרה

הסוג הראשון והבסיסי ביותר של השקעות נדל"ן באירופה ובארה"ב נוגע לרכישת דירות להשכרה. בדירות אלו המאפיין הבולט ביותר הוא יחס של תשואה מול עלות ראשונית, אליו יש לצרף גם את תמחיר האחזקה השוטפת. החיסרון של השקעות אלו הוא הצורך בליווי של הנכס ובדאגה לשוכרים. דירה אשר עומדת ללא שוכר עלולה לגרור הוצאות כבדות, ולכן יש להתחשב בכך מראש. מעורבות של מתווכים מקומיים יכולה לעזור בעת השכרת דירות בחו"ל, הן בשלבי בחירת ההשקעה והן בשלבים מאוחרים יותר.

שטחי מסחר לבנייה

סוג נוסף של השקעות נדל"ן באירופה ובארה"ב קשור לשטחי המסחר. רכישת של שטח לצורך השקעה עתידית מצריכה משאבים כלכליים רבים, אך התשואה האופטימאלית גדלה בהתאם. לצורך השקעות מן הסוג הזה יש צורך בהיכרות ספציפית עם האוכלוסייה המקומית ועם צרכיה. גם כאן מומלץ להגדיר את המטרות ולבחור השקעות סולידיות העומדות בהן.

תיווך, רכישה ומכירה של נכסי נדל"ן

ניתן לבצע השקעות נדל"ן באירופה ובארה"ב גם באמצעות מכירה ורכישה של דירות לצורך השגת רווחים מהירים. בניגוד לשתי האופציות הראשונות, בהן ההשקעה המאסיבית נעשית בצורה חד פעמית ולאחר מכן יש צורך רק בשמירה על ערך הנכס, סוג כזה של מהלך עסקי מלווה בדינאמיות רבה. המכירה והקנייה של הנכסים חייבים להיות מקבילים למגמות הקיימות בשוק וזאת על מנת למנוע סיכונים מיותרים.

השקעה בכל סכום

לעיתים הצורה היחידה לבחון תשואות נדל"ן היא בטווח הארוך. יש לזכור זאת כאשר בודקים את האופציות הקיימות בחו"ל ולהיעזר בניסיון העבר של משקיעים קודמים. במידה ואתם מרגישים שאין לכם מספיק כלים על מנת לקבל החלטה, נסו להתייעץ ולקבל המלצות רלוונטיות. זכרו כי שוק הנדל"ן נחשב יציב לעומת אפיקים אחרים ולכן הוא מתאים להשקעה כמעט בכל סכום.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ .

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.

נגישות
הצהרת נגישות