קבוצות רכישה בנדל"ן

קבוצות רכישה הפכו לטרנד חם בעולם הנדל"ן והם בעצם התארגנות של אנשים פרטיים רבים המעוניינים להקים פרויקט מגורים משותף, על מנת להוזיל את העלויות ולקבל אפשרות לרכישת בית במחירים סבירים. קבוצת הרכישה מאתרת שטח לבנייה ומביאה אדריכל כדי להתחיל בתכנו. במקביל הקבוצה מתמודדת עם כל הבירוקרטיה הנחוצה על מנת לקבל את האישורים הנחוצים, כדי להרים את המיזם ומממנת אותו ביחד מתחילתו ועד סופו. בתום התהליך כל אחד מחברי הקבוצה מקבל דירה בבניין בהתאם להשקעתו במיזם.

מאת: דוד רפאל

יתרונות ההצטרפות לקבוצת רכישה

לזוג צעיר השוקל לרכוש דירה חדשה לשימוש כמקום מגורים והפיכתו לבית או לצורך השקעה כאמצעי להכנסה נוספת משכר הדירה, כדאי להצטרף לקבוצת רכישה. רכישת דירה דרך קבוצת רכישה תהיה יותר זולה מרכישת דירה אצל קבלן, תהיה לזוג השפעה על אופי הבניין וצורתו, הן ידעו מי הם השכנים שלהם בעת הרכישה ויעשו איתם דרך כדי לממש את המיזם שלקחו על עצמם וכדומה. קבלן שמוכר לכם דירה צריך להרוויח והוא מוכר אותה בעלות גבוהה הרבה יותר מעלויות הבנייה. קבוצת רכישה מקזזת את רוווחי הקבלן על ידי כך שהם עצמם עושים את ניהול הפרוייקט וביצועו בפועל. קבוצת רכישה פועלת כיזם וכקבלן בעת ובעונה אחת וכל פערי המחירים מקוזזים בהקשר זה ואתם מרוויחים דירות במחירים שמשמעותית נמוכים יותר.

דוד רפאל

יתרון נוסף הוא השליטה שלכם על הפרוייקט. חברי קבוצת הרכישה הם אלה ששולטים על הפרוייקט, כיצד יראה, מה יהיה גודלו וכדומה. חברי הקבוצה הם ששולטים בתוכניות הבנייה, העיצוב החיצוני והפנימי. יתרון זה מאפשר לחברי הקבוצה לקבל בדיוק את מה שהם רוצים והם אינם נתונים לחסדיו של הקבלן.

יתרון שלישי הוא הידיעה עם מי אתם יוצאים לדרך ומי יהיו השכנים שלכם בבניין שאתם מקימים. הצטרפות לקבוצת רכישה מאפשרת לכם לדעת מי הם האנשים שאיתם אתם מרימים את המיזם. התהליך המשותף יחבר בין חברי הקבוצה גם ברמה האישית וגם ברמה העיסקית והוא בדרך כלל מאד מחבר בין חברי הקבוצה השונים.

חסרונות של קבוצות רכישה

קבוצת רכישה מגדירה את חבריה שאיתם תלכו את הדרך הארוכה מהרעיון ומציאת המקום לבנייה ועד להשלמת המיזם. יתרון זה יכול להפוך לחיסרון כאשר אתם מרגישים כי אתם לעיתים "תקועים" עם אנשים שלא ממש עושים לכם את זה. אם אתם לא מסתדרים עם חלק מאנשי הקבוצה יכול הדבר להיות בעוכריכם והתהליך עשוי להיות מאד מתיש ולא ממש נעים. לכן מומלץ לבדוק את חברי הקבוצה ואם מי מאתם יוצאים לדרך לפני שאתם מתחייבים כדי שלא תגלו מאוחר יותר שאתם לא ממש מסתדרים אם אותם האנשים.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ .

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.

נגישות
הצהרת נגישות