קבוצות רכישה לרכישת נדל"ן

בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר קבוצות רכישה המפנות את המיקוד שלהן לתחום הנדל"ן. היקפי קבוצות הרכישה גדלו בעשור הראשון של המאה הנוכחית, עד כדי כך שרוב הדירות במרכז הארץ ניבנו בשיטת קבוצות רכישה. התנאים הטובים והמחירים הזולים יותר לרכישת דירה הפכו את עניין קבוצות הרכישה למאד כראי ואקטואלי

bannerAshdod_01v2

מאת: דוד רפאל

קבוצות רכישה לקניית דירה באופן ישיר וזול

קבוצות הרכישה החלו את ההתארגנות שלהם על ידי אנשים בודדים ומשפחות שרצו לרכוש יחד כמה דירות מגורים ועל ידי כך להוזיל את מחירי הדירות עצמן. בהמשך החלו קבוצות הרכישה לבנות את הבניינים עצמם ללא יזם או קבלן על. הם הפכו ליזמים ולקבלנים בעצמם כולל רכישת הקרקע וניהול כל תהליך הבנייה. הסיבה לפריחה הזו היתה המחיר. המחיר ששילמו אנשים עבור דירה בצורת רכישה זו היתה זולה ב 20 עד 30 אחוז מדירה שנרכשה באותו הזמן אצל קבלן או יזם פרטי. הבנייה הישירה של הקבוצה שקיזזה את ריווחי הקבלן והטבות שונות במס, הפכו את סוג הרכישה הזו למאד אטרקטיבית. הכוח של קבוצת הרוכשים או של הקבוצה כיזמים נמדד בסופו של דבר בהוזלה משמעותית של מחיר הדירה ואיפשרה לזוגות צעירים רבים לממש את החלום שלהם לבית משלהם.

מארגן לקבוצות רכישה

כמו בכל עסק שמצליח, הרבה קופצים על העגלה מתוך רצון להרוויח. לאחר שקבוצות הרכישה הוכיחו את עצמן נכנסו לשוק הזה אנשי מקצוע המשמשים כמארגני הקבוצה. הם מציגים עצמם כבעלי ידע ונסיון בתחום שיוכלו להתמודד עם כל האספקטים של המיזם יותר טוב מחבורה של מחוסרי נסיון כמו חברי הקבוצה. מארגן הקבוצה יכול להיות חלק מקבוצה או שהוא מגיע מתוך חברה מקצועית המתמחה בארגון קבוצות לרכישה. מארגן הקבוצה הוא האדם או הגוף האחראי על כל שלבי הפרוייקט מהתכנון ועד לביצוע. הדבר כולל את קבלת האישורים הנחוצים מכל הגורמים על מנת להתחיל לבנות, ניהול פיננסי של המיזם, וגם שיווקו של הפרוייקט לחברי הקבוצה הנדרשים כדי להרים פרוייקט זה.

קבוצות רכישה באיזור המרכז

אזור המרכז מהווה גם את עיקר ההתארגנות של קבוצות רכישה לצרכי בנייה ורכישת דירות. בגוש דן יש יותר התחלות בנייה באמצעות קבוצות רכישה מאשר בכל איזור אחר בארץ. קבוצות אלה שונות ומהוות חלק משמעותי בבנייה באיזור בכלל. יותר ויותר פרוייקטים נעשים בשיטה זו וכיום ניתן לומר כי רוב מיזמי הנדל"ן באיזור המרכז הם של קבוצות רכישה מסוג כזה או אחר.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ .

 

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.

נגישות
הצהרת נגישות