פינוי שדה דב יוביל לבניית 12000 יחידות דיור בתל אביב

האם זה סוף סוף יקרה ? הממשלה אישרה את פינוי שדה התעופה שדה דב ובמקומו ייבנו 12,000 יחידות דיור.

מאת: דוד רפאל

"דוד רפאל"

בגלובס דווח כי הממשלה אישרה את פינוי שדה התעופה דב הוז מתל אביב. בצוות ההיגוי שהמליץ על פינוי השדה ישבו מנכ"לי משרדי רה"מ, התחבורה, הביטחון, מנהל מקרקעי ישראל, הממונה על אגף התקציבים במשרד האוצר ומנכ"ל רשות שדות התעופה. ההצעה אומרת כי יוקם שדה תעופה חדש בעין שמר והוא ישמש לפעילות מטוסים קלים בישראל. המנחת בעין שמר שימש בעבר בתור שדה תעופה בריטי ואף לפעילות ספורטיבית וחקלאית עד לשנות ה-90.

ארקיע וישראייר יעבירו את הפעילות שלהן אל נמל תעופה בן גוריון באזור המשמש את בסיס חיל האוויר ואילו בסיס חיל האוויר יועתק לנגב. חייבים לציין כי מתחם שדה דב משתרע על שטח של 1300 דונם כאשר 8000 מתוכם הם שטח צבאי. במקום יוקמו 12,000 יחידות דיור ויקלו את מצוקת הדיור בתל אביב.

במשרד התחבורה מסרו כי שר התחבורה יפעל לקידום התכנון המפורט של שדה תעופה עין שמר בתור שדה תעופה אזרחי פנים ארצי לתעופה קלה ויעביר לכך את כל המשאבים הדרושים. משרד ראש הממשלה יבקר ויפקח על התהליך. במקביל הוחלט להטיל על מנהל מקרקעי ישראל קידום תכנון של בניית דירות ודיור בר השגה לצעירים ומשפחות ביחד עם עיריית תל אביב. לדעתו של כץ פינוי שדה דב ישחרר קרקע יקרה התאפשר לבנות אלפי יחידות דיור באחד מאזורי הביקוש הגבוהים בתל אביב.

נגישות
הצהרת נגישות