הטעויות מהן כדאי להימנע בעת השקעות נדל"ן בחו"ל

היכרות עם הטעויות הנפוצות אותן מבצעים משקיעים בתחום הנדל"ן באירופה ובארה"ב יכולה לעזור לכל מי שפוזל אל עבר השקעות מן הסוג הזה. למרות שלכל השקעה יש אופי אחר, המנטאליות המלווה השקעות בנכסי נדל"ן דומה בכל מקום בעולם. המשמעות של כך היא יצירת תשתית להשקעה נבונה אשר תחזיר ביצירת תשואה אופטימאלית בטווח הארוך. משקיעים המתעניינים בתחום מעידים על האפקטיביות של למידה מניסיון העבר, תוך הישענות על עצות מאת בעלי מקצוע. למרות הקושי לעקוב אחר כל השקעות הנדל"ן הנערכות בישראל, באירופה או בארצות הברית יש לשים דגש על הנתונים החשובים. סוג כזה של אינפורמציה זמין למשקיעים באתרי אינטרנט רשמיים של חברות ההשקעה והוא מופיע גם בעיתוני הכלכלה היומיים. כאמור, לא ניתן להסתמך על השקעת נדל"ן ספציפית ולהסיק ממנה על כל ההשקעות האחרות – אך מהלך כזה מבטיח מינימום של סיכונים.

מאת: דוד רפאל

רכישה במחיר גבוה

הטעות הראשונה והנפוצה ביותר היא הנטייה של ישראלים רבים לרכוש את נכסי הנדל"ן במחיר גבוה וכך למעשה למנוע מצב של מכירה ברווח. נטייה זו נובעת מתוך רצון להשתלט על נכס שערכו נחשב גבוה. מצד שני, חיסול פוטנציאל הרווח עלול להביא למצב בו לא ניתן למכור את הנכס במחירי שוק גבוהים יותר. על מנת להימנע מכך יש לבחון היטב את מצב הנדל"ן במדינה בה עומדים להשקיע, לבדוק נכסים דומים ולפעול רק בהתאם לרציונאליות וחישובים קרים.

דוד רפאל

רכישה במחיר נמוך

טעות אחרת היא לרכוש נכסי נדל"ן במחירים יותר מדי נמוכים, וזאת עקב התלהבות יתר. יש לזכור כי לא כל נכס הנמכר במחיר נמוך מבטיח ערך גבוה. יש לשנות את הפרספקטיבה ולהתייחס אל נכסי נדל"ן באופן אובייקטיבי וביחס אל נכסים אחרים באותו איזור.

התשואה והטיימינג

ישראלים רבים טועים לחשוב כי לנכסי נדל"ן יש תשואה מובטחת. האמת היא ששום מתווך או עורך דין לא יכול להבטיח תשואה של נכס נדל"ן, גם אם מחירו משתלם והוא ממוקם בשכונה הנמצאת בצמיחה. בדקו היטב את התשואה המובטחת לכם ואל תחששו לשאול ולהתעניין. זכרו כי אין תשואה מובטחת ולכן כל הבטחה מן הסוג הזה צריכה להיבחן היטב. השאלה האם להצטרף לשוק נדל"ן בנקודת השפל שלו היא חלק ממערכת שיקולים הקשורה אל הזמן הנכון לביצוע העסקאות. השקעות נדל"ן באירופה ובארה"ב מייצרות הזדמנויות רבות, אך על מנת לנצל אותן יש להכיר את השוק.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ .

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.

נגישות
הצהרת נגישות